Płynęli przez 12 godzin

Park Wodny Redzikowo po raz pierwszy przystąpił do Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego Otyliada. Tegoroczna edycja była już piątą w kraju, nasza pływalnia była jednym z kilku debiutantów.

Impreza została nazwana imieniem Otylii Jędrzejczak, polskiej mistrzyni Olimpijskiej. Organizatorem jest stowarzyszenie działające w Myszkowie, natomiast gospodarzami Otyliady mogą być kryte pływalnie, które po prostu zgłoszą swój akces w tym wydarzeniu. Do 11 lutego można było rejestrować swój udział na pływalniach. Park Wodny Redzikowo przewidział początkowo 50 miejsc i ten limit został wyczerpany. Mimo bardzo dużego zainteresowania zapisami poza podstawową listą, ostatecznie w dniu imprezy zapisały się jeszcze tylko 2 osoby. Nie wszyscy, którzy swój start rezerwowali wcześniej przybyli na miejsce, a w basenie w Redzikowie ostatecznie pływało łącznie 37 osób. O godzinie 18:00 większość z nich rozpoczęła Otyliadę 2018. Sędziowie torowi liczyli długości przepłynięte przez każdego z pływaków, a byli wśród nich mężczyźni, kobiety, dorośli i dzieci. Otyliada ma to do siebie, że przyciąga osoby w każdym wieku i na różnym poziomie umiejętności pływackich. Uczestnicy przepłynęli łącznie 391.250 km. Najlepsze wyniki uzyskali:

1. Kanigowski Grzegorz 29.800 m
2. Jaśkowski Michał 27.000 m
3. Wieczerniak Grzegorz 26.400 m

Trzej najlepsi pływali do ostatniej możliwej chwili i po wyjściu z basenu twierdzili, że nie czują takiego zmęcznenia jak mogłoby się wydawać. Chociaż dystanse pokonane przez pozostałych uczestników Otyiady w Redzikowie są nieco krótsze i tak zasługują na słowa uznania. Pełna lista wyników dostępna jest po kliknięciu tutaj…

Poza upominkami dla uczestników i nagrodami dla najlepszych, organizatorzy przewidzieli również wyróżnienia dla najmłodszej uczestniczki (12 lat), najmłodszego uczestnika (28 lat!), najstarszego uczestnika (65 lat) i najliczniejszej rodziny (przynajmniej 5 osób, u nas było ich dokładnie 6). Ciekawostką jest, że panowie z 1 i 3 miejsca to członkowie najliczniejszej rodziny naszej Otyliady, a wśród nich była także najmłodsza uczestniczka i najstarszy uczestnik, a w tym konkretnie przypadku uczestniczka.

Cieszymy się, że startującym impreza przypadła do gustu, już dzisiaj deklarujemy chęć przystąpienia do Otyliady 2019. Prawdopodobnie i tym razem otworzymy Park Wodny Redzikowo również dla wszystkich gości, którzy w Otyliadzie brać udziału nie zamierzają. Była to nasza pierwsza noc na basenie, saunach i kręglach. Ostatni goście, poza uczestnikami Otyliady oczywiście, wychodzili od nas po godzinie 4 rano.

Bądź z nami w kontakcie!

Zapraszamy na nasze profile w serwisach
Nasi partnerzy
(59) 841 25 51
Redzikowo 16b 76-200 Słupsk
Copyright © 2016